18 Aralık 2010 Cumartesi

Trafik Bilgi İşaretleri - Bu Performans Ödevi Veliler İçindir

İlköğretim okullarında okuyan çocuklarımıza artık sık sık her derse yönelik performans ödevleri veriliyor. Çocuklar bunları hazırlıyorlar ve ertesi gün de sınıft öğretmenlerinin ve arkadaşlarının önünde sunuyorlar. Bizim zamanımızda sunum kabiliyetimizi daha ilköğretimden itibaren geliştirecek böyle ödevlerimiz olmazdı hiç. Yeni MEB müfredatını çok beğendiğimi itiraf etmek zorundayım.

Fakat normal şartlarda bu performans ödevlerini çocukların tek başına yapması pek mümkün değil. Zira powerpoint, word,excel gibi ofis programlarını kullanma becerisini gerektiren performans ödevlerini küçük yaştaki çocukların velilerinin desteklerini almadan yapmaları bir hayli zor. Sanırım bu performans ödevleri de velilerin çocuklarının eğitimleri ile zorunlu da olsa ilgilenmeleri ve onları da eğitimin bir parçası yapmaya yönelik.

Daha önce aşağıdaki linkte paylaştığım Atatürk İnkilapları Öncesi ve Sonrası performans ödevine yönelik yazı blogumda rating rekorları kırmıştı:
http://derlemeler.blogspot.com/2010/11/ataturk-inkilaplar-oncesi-ve-sonras.html

Şimdi bu sayfada paylaşacağım Trafik Bilgi İşaretlerine yönelik resimler, powerpoint'te hazırlanmış sunum dosyası ve word'de hazırlanmış performasn ödevi de eminim ki ilköğretimde çocukları okuyan velilerimizin önemli bir ihtiyacını karşılayacak ve onlara zaman kazandıracak.

Bu sayfada paylaştığım bilgilerin hepsini elbette ben de başka bir siteden aldım. Buradaki paylaşımın orjinal kaynağından farkı emek istemeden doğrudan performans ödevinde kullanılabilecek olmasıdır. Öyle ya resmi kopyala, sunuma ve word dosyasıne ekle, dokumanları düzenle vesaire gibi işler çok fazla emek ve zaman gerektiriyor.

İlgili dosyaları bizim ufaklık performans ödevinden sağlam bir puan aldıktan sonra haftaiçinde yayınlayacağım.
***************************************************************************
Evet bizim ufaklık müşterek bu çalışmamızdan sunumunu da yaparak 100 almış durumdadır. Dosyalar aşağıda paylaşıma sunulmuştur. Birisi power point dosyasıdır diğeri ise word dosyasıdır. Yükledikten sonra bu yazının altına da bir teşekkür mesajını bırakırsanız bloguma dolaylı yollardan destek olmuş olursunuz.

http://www.box.com/s/pkym38i9oma4djjpfoon
http://www.box.com/s/krsaz4on4jh6oa7k830o

Hiç yorum yok: